Giacomo FRANCHINI wg.projektu Pietro Bigaglia
Lot No.: 605
Przycisk do papieru - millefiori
szkło millefiori, 6,5 x 5 x 5 cm; Murano, Włochy,
proj. Pietro Bigaglia / Giacomo Franchini
w formie wielościanu, geometryczny z wielobarwnego szkła, zdobione motywem millefiori oraz skręconych wstęg;
6,5 x 5 x 5 cm;
sygn. i dat. wewnątrz: F.C / 1844
szkło millefiori Murano, Włochy, proj. Pietro Bigaglia / Giacomo Franchini
Prezentowany obiekt, jest datowany na 1844 rok oraz oznaczony monogramem F.C. W szklanej kompozycji w zatopionych elementach millefiori widnieje dwugłowy orzeł, który to przywołuje inne prace Pietro Bigaglii. Ten wenecki twórca, pochodzący z rodziny od lat zajmującej się szkłem, jako jeden z pierwszych Wenecjan tworzył przyciski do papieru, które cieszyły się dużą popularnością. Dzieła tego rodzaju weneckiego mistrza szkła spotyka się niezwykle rzadko. Pietro Bigaglia współpracowała z rodziną Giacomo Franchini, co daje przypuszenia o atrybucji Giacomo Franchini'ego.
Państwa uwadze polecamy ten niezwykły obiekt, którego pokrewne eksponaty znajdują się w zagranicznych muzeach.