Lot No.: 827
Zegar podróżny, z kluczykiem
mosiądz polerowany, złocony, szkło fasetowane;
Anglia (lub Francja z przeznaczeniem
na eksport do Anglii); lata 90. XIX w.
w obudowie prostopadłościennej, mosiężnej, złoconej, oszklonej z 4 stron oraz z wierzchu; cokolik gładki, z profilowanym gzymsikiem, naroża wyoblone, w zwieńczeniu ruchoma antabka; tarcza prostokątna, biało emaliowana; pośrodku kolista tarcza
z podziałem godzinowym rzymskim i delikatnymi, ażurowymi wskazówkami; nad nią sekundnik z cyframi arabskimi; u dołu dwie tarczki - kalendarzowa, również z cyframi arabskimi - oraz tygodniowa z literowymi oznaczeniami angielskimi; naciąg sprężynowy, wychwyt kotwiczny; przez wierzchnią szybkę widoczna praca balansu;
wys. 14,5 cm (z antabką 18 cm), szer. 10 cm, głęb. 8 cm.
Anglia (lub Francja z przeznaczeniem na eksport do Anglii); lata 90. XIX w.