Lot No.: 615
Serwis deserowy z dekoracją kwiatową, model Else
Niemcy, wytwórnia Rosenthal, Zakład Filialny
w Kronach (Bawaria), lata 40.- 50. XX w.
składa się z dzbanka z pokrywą (na kawę), imbryka z pokrywą (na herbatę), cukiernicy z pokrywą, mlecznika, 12 filiżanek półkulistych ze spodkami, 12 talerzyków deserowych i 2 talerzy - pater z uchwytami; razem 42 sztuki. Naczynia o prostych formach, półkulistych lub lekko spłaszczonych brzuścach, zdobione stylizowanymi bukiecikami i rzutami kwiatowymi; krawędzie, guzikowe uchwyty i uszka złocone. Lekko przetarte złocenia, przy krawędzi wylewu mlecznika pęknięcie z drobnym wyszczerbieniem;
porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), druk barwny, złocenia;
dzbanek - wys. 22 cm;
imbryk - wys. 13,7 cm, dł. 27 cm;
mlecznik - wys. 8 cm, dł. 14,5 cm;
cukiernica - wys. 9,5 cm, szer. 18 cm;
filiżanki - wys. 5,2 cm, średn. 9,8 cm;
spodki - wys. 2 cm, średn. 15 cm;
talerze deserowe - wys. 2,6 cm, średn. 19,8 cm;
patery - wys. 4,5 cm, średn. 27,5 cm;
sygn. drukiem zielenią chromu: korona/ Rosenthal/ KRONACH - GERMANY/ ELSE, złotem druk: 3063 łączone z 22, 34 lub 36.
Niemcy, wytwórnia Rosenthal, Zakład Filialny w Kronach (Bawaria), lata 40.- 50. XX w.