Lot No.: 511
Para wazonów dekoracyjnych z pokrywami,
z motywem żaglowców;
Holandia, Delft, warsztat De Porseleyne
Bijl, 3 ćw. XVIII w.
z motywem żaglowców;
wazony tralkowe, 8-boczne, spłaszczone, przyścienne,
z pokrywami z rocaillowym uchwytem. Na brzuścach
od frontu - reliefowe kartusze z miniaturą pejzażową ze
sztafażem: łodzie żaglowe przy nabrzeżu z
zabudowaniami; na pokrywach od frontu motyw łodzi
z rybakiem i mostek. Na bokach i tylnych ściankach -
stylizowane gałązki. Fajans, szkliwo cynowe, kobalt
(dekoracja z przepróchy); wys. 27 cm
(z pokrywą); sygn. kobaltem podszkl. stylizowany topór
i bokiem: V
Bijl, 3 ćw. XVIII w.