Lot No.: 604
Wazonik i miseczka, huculskie
Pokucie - ludowe wyroby huculskie, XX w.
(okres powojenny?)
miseczka o konicznie rozchylonych krawędziach, zdobiona kwiatową rozetą w dnie i dwoma szlakami ornamentu rytego wokół kołnierza. Wazonik o gruszkowym brzuścu, zdobiony ornamentem geometryczno - roślinnym w układzie pasowym ( palmety, szlak
półkoli, listki); glina garncarska, angoba - pobiałka, dekoracja ryta i malowana barwnie (brąz, żółty, zieleń), szkliwo ołowiowe; miseczka - wys. 4,7 cm, średn. 13,5 cm;
dzbanuszek - wys. 10 cm; miseczka i dzbanuszek sygnowane odręcznie napisami - znakami rytymi cyrylicą (nieczytelne).
Pokucie - ludowe wyroby huculskie, XX w. (okres powojenny?)