Lot No.: 823
Para szpad francuskich do fechtunku
Francja - Alzacja, Manufacture du Klingenthal,
pod zarządem Braci Coulaux; ok. poł. XIX w.
proste, 4-granne głownie stalowe, z tępymi zakończeniami sztychów przypominającymi główkę ćwieka; u nasady wzdłuż głowni bite znaki z koroną królewską oraz napisy: z jednej strony - "COULAUX & CIE", z drugiej - "KLINGENTHAL"; jelce ażurowe, mosiężne, w formie ósemki, z motywem wolut i rozet; rękojeści 4-granne, obszyte czerwoną skórą, w oplocie warkoczowym i dwupokrętkowym z mosiężnego drutu; głowice z brązu złoconego, w formie hełmów z pióropuszami;
stal, mosiądz, brąz złocony, skóra;
dł. głowni 87 cm, dł. całk. 108 cm.
Francja - Alzacja, Manufacture du Klingenthal, pod zarządem Braci Coulaux; ok. poł. XIX w.