Lot No.: 718
Monstrancja neogotycka
srebro częściowo złocone cechowane,
waga 2746 g. Londyn, 1949
na stopie owalnej, wielolistnej i wielodzielnej, wysklepionej; trzon w dolnej części graniasty z kopułkowym nodusem, puszka prostopadłościenna (brak oszklonej ścianki frontowej) zdobiona z dwóch stron przyporami w formie tryptyków zwieńczonych pinaklami; puszka nakryta koroną z krzyżem;
przód monstrancji zdobiony kameryzacją;
kamienie o szlifie kaboszonowym i fasetowym w oprawach złoconych - kryształ górski, agat zielony, turkusy, perły, ametysty, rubiny?, srebro częściowo złocone cechowane (lew kroczący, głowa leoparda, litera datująca); wys. 56 cm, szer. 25,5 cm, głęb. 19 cm; waga 2746 g.
Londyn, 1949