Lot No.: 706
Lufka w etui
srebro próby 84, emalia komórkowa;
Rosja, k. XIX w.
cylindryczna, z bursztynowym ustnikiem, zdobiona kompozycjami kwiatowymi z emalii kolorowej na tle złoconym, umieszczonymi w prostokątnych rezerwach ujętych w bordiurę z turkusowych perełek;
srebro próby 84, emalia komórkowa; dł. 10,5 cm; etui ze skóry wyłożone wewnątrz jedwabiem i aksamitem seledynowym (przetarcia, pęknięcia).
Rosja, k. XIX w.