Lot No.: 703
Komplet do herbaty
składający się z imbryka, cukiernicy i mlecznika
(dobierany); Warszawa, firma J. Frageta,
1842 i lata 50. XIX w.
składający się z imbryka, cukiernicy i mlecznika (dobierany); imbryk i cukiernica wsparte na czterech liściastych, wolutowych nóżkach, brzuśce puklowane i żebrowane z dekoracją kwiatowo-akantową; wylew imbryka w formie dzióbka, ucho z drewna
czernionego osadzone w metalowych tulejkach; u góry galeryjka, krawędź górna obrzeżona półwałkiem liściastym; nakrywka na zawiasie, płaska, zwieńczona owocem granatu na liściu; cukiernica dwuuszna, z nakrywką płaską zwieńczoną owocem
leszczyny na liściu; mlecznik na kolistej stopie gruszkowaty dekorowany wicią winorośli z gronami;
z wylewem szerokim, trójkątnym, z uchem z wolutowo-akantowych ceowników; wnętrza naczyń złocone;
plater cechowany (WARSZAWA / FRAGET/1842;
mlecznik WARSZAWA / FRAGET / PLAQUE);
imbryk - wys. 14 cm, szer. 31 cm, głęb. 21 cm;
cukiernica - wys. 13 cm, szer. 20 cm, głęb. 12 cm;
mlecznik - wys. 9,5 cm, szer. 11 cm, głęb. 10 cm.
Warszawa, firma J. Frageta, 1842 i lata 50. XIX w.