Arthur STRASSER (1854-1927)
Lot No.: 205
Dziewczyna niosąca wodę
brąz patynowany;
Austria, 1 ćw. XX w.
w długiej, fałdzistej spódnicy, kroczy z pochyloną głową dźwigając z mozołem wodę w kulistym dzbanie; lewa ręka wyciągnięta ku przodowi dla zachowania równowagi; na wierzchu kolistej podstawy sygnatura: "Strasser";
brąz patynowany; wys. 85 cm, szer. ca 26 cm, głęb. 51 cm.
Austria, 1 ćw. XX w.
Wysokiej klasy artystycznej rzeźba, odznaczająca się starannym odlewem, kunsztowną patyną.