Józef MĘCINA- KRZESZ (1860-1934)
Lot No.: 172
Odaliska, ok. 1910
olej, płótno; 110 x 151 cm;
sygn. p. d.: J. Męcina Krzesz
olej, płótno; 110 x 151 cm;
sygn. p. d.: J. Męcina Krzesz
Na odwrocie na krośnie malarskim w trzech miejscach napis: Męcina Krzesz; oraz w dwóch miejscach stemple na płótnie Z. SUSZCZYKIEWICZA (?);
widoczny jest również niewielki fragment nalepki.
Monumentalna praca - o charakterze galeryjnym, w efektownej ramie.