Lot No.: 855
Skrzynia - Lada cechowa
dębina, żelazo kute, stal;
Niemcy? XVIII w.
na 4 spłaszczonych, kulistych nogach, prostopadłościenna, dołem opasana profilowaną listwą cokołową; ścianki frontowa i tylna z płyciną zdobioną pośrodku snycersko motywem muszli i ujętą ryzalitami z owalnym wgłębieniem; płyciny ścian bocznych prostokątne, o ściętych narożach, obwiedzione profilowanymi listwami; wieko na kutych, żelaznych zawiasach taśmowych, zwieńczone wypiętrzeniem kasetowym, z odsuwanym szybrem kryjącym otwór kluczyny; wzdłuż brzegów wieka nakładane ozdobne, faliście profilowane listwy; wewnątrz lady - z lewej strony - przyskrzynek zasłonięty podnoszoną klapką;
w środku z prawej zasuwana skrytka; obecnie całe wnętrze wyklejone ozdobnym papierem;
dębina, żelazo kute, stal; wys. 36 cm, szer. 44,5 cm, głęb. 38 cm.
Niemcy? XVIII w.
Po konserwacji i uzupełnieniach.