Lot No.: 615
Zespół naczyń deserowych - serwis do kawy i herbaty Empire
Czechosłowacja, Nova Role (Neu Rohlau),
wytwórnia Bohemia, XX w. (okres międzywojenny).
składa się dzbanka z pokrywką, mlecznika, cukiernicy z pokrywką, konfiturierki - wazki z pokrywką i talerzową podstawką, paterki na nóżce, 6 małych filiżanek do kawy ze spodkami, 6 filiżanek do herbaty ze spodkami i 6 talerzyków deserowych. Do
zespołu dołączone dodatkowo: 5 filiżanek do kawy z 3 spodkami i 5 filiżanek do herbaty z 6 spodkami; razem: 55 sztuk. Naczynia o prostych, empirowych formach, filiżanki, dzbanki i pojemniki na stożkowych stopkach, uszka i uchwyty osadzone w liściastych palmetkach, lekko uniesione lustra spodków, krawędzie naczyń i uchwyty złocone;
porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), złocenia;
wymiary: dzbanek - wys. 26,5 cm;
mlecznik - wys. 15 cm;
cukiernica - wys. 13,8 cm;
konfiturierka - wys. 13 cm, podstawka wys. 1,7 cm, średn. 15,5 cm;
paterka - wys. 15 cm, średn. czaszy 24 cm;
filiżanki do kawy - wys. 5 cm, średn. 7,8 cm; spodki - wys. 1,2 cm, średn.11 cm;
filiżanki do herbaty - wys. 7 cm, średn. 11 cm; spodki - wys. 1,9 cm, średn. 17 cm;
talerzyki - wys. 1,7 cm, średn. 16,2 cm;
sygn. drukiem zielenią chromu: w stylizowanej literze B lew heraldyczny w lewo, wyżej: BOHEMIA, pod rysunkiem: Made in/ Czecho-Slovakia/ EMPIRE/ ···.
Czechosłowacja, Nova Role (Neu Rohlau), wytwórnia Bohemia, XX w. (okres międzywojenny).