Lot No.: 613
Zestaw deserowy tete -a- tete z dekoracją kwiatową, na tacy
Nieustalona manufaktura środkowoeuropejska
(Niemcy?, Czechy?), 2 poł. - kon. XIX w.
składa się z kwadratowej tacy o zaokrąglonych narożach i falistych krawędziach , z niskim kołnierzem, dzbanuszka na herbatę, mlecznika, cukiernicy z pokrywką i 2 filiżanek ze spodkami; naczynia o neobarokowych formach, o złoconych falistych stopkach, krawędziach i uchwytach, z dekoracją kwiatową szlakiem z motywem różyczki i niebieskiego kwiatu na przemian ze złoconą ornamentalną wicią; lekko przetarte złocenia, zwłaszcza na krawędziach;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
wymiary: taca - wys. 2,6 cm, 31 x 30 cm;
dzbanek - wys. 20,5 cm,
mlecznik - wys. 16,5 cm;
cukiernica - wys. 13,5 cm, szer. 16 cm;
filiżanki - wys. 7 cm, średn. 9 cm; spodki - wys. 2,2 cm, średn. 13,2 cm;
nie sygnowane.
Nieustalona manufaktura środkowoeuropejska (Niemcy?, Czechy?), 2 poł. - kon. XIX w.