Lot No.: 906
Stolik do robótek, inkrustowany
palisander, brąz; inkrustacje z macicy
perłowej i mosiądzu;
Francja, po poł. XIX w.
4 wysokie, kabriolowe nóżki zakończone trzewikami z brązu, z motywem akantu i kaboszonów; oskrzynienie o płynnej linii wypukło-wklęsłej, z faliście wykrojoną dolną krawędzią, zdobione inkrustacją z macicy perłowej i mosiądzu - w formie gęsto
rozmieszczonych, drobnych, 4-płatkowych kwiatków; pod oskrzynieniem - wysuwana głęboka szufladka na planie owalu - na kłębuszki wełny do robótek; podnoszony blat mebelka zbliżony do owalu, z falistą krawędzią obwiedzioną brązową, ornamentowaną listwą z motywem akantu i kaboszonów; cała powierzchnia pokryta inkrustacją identyczną, jak na oskrzynieniu; od spodu blatu umieszczone owalne lustro opasane listwą z brązu złoconego, z motywem palmetek i kwiatów; we wnętrzu stolika - wyjmowany wkład z przegródkami na przybory do szycia; zamek przykładano-wpuszczany, stalowy, z mosiężną listwą wierzchnią, na której grawerowany napis: „L. GRADE, 9 RUE CASTEX”;
mosiężny zawias i listwy wokół skobli zamka - dekorowane grawerunkiem o motywach roślinnych; drewno czernione, lakierowane; palisander, brąz; inkrustacje z macicy perłowej i mosiądzu;
wys. 75 cm, szer. 60 cm, głęb. 43 cm.
Francja, po poł. XIX w.