Lot No.: 905
Komoda rokokowa, intarsjowana
konstrukcja sosnowa;
Europa Zachodnia, 3 tercja XVIII w.
trzyszufladowa, na 4 konsolowych nogach; mebel o falistej linii frontu; u dołu fartuszek ozdobiony akantowo-muszlowym okuciem z brązu; lica szuflad dekorowane intarsją o motywach wici akantowej i rocaille'u; na każdej szufladzie para ażurowych uchwytów brązowych, z motywem akantu i małżowin oraz szyldzik wokół kluczyny; frontowe naroża wysunięte poza plan mebla, wyoblone, faliste; boczne ściany ozdobione intarsją ze ślepym kartuszem w akantowowstęgowym obramieniu; intarsja blatu z wiązanką barwnych kwiatów w sercowatym obramieniu, z akantowymi wolutami po bokach;
konstrukcja sosnowa; okleiny i intarsje z różnych odmian orzecha, oliwki, barwionego drewna owocowego;
okucia z brązu złoconego; zamki stalowe przykładano-wpuszczane;
wys. 83 cm, szer. 128 cm, głęb. 66,5 cm.
Po gruntownej konserwacji.