Lot No.: 903
Zestaw mebli salonowych, biedermeier
konstrukcja sosnowa, jesion, drewno
barwione, brzoza;
Europa Środkowa?, ok. poł. XIX w.
w skład kompletu wchodzą: stół, kanapa, 2 fotele i 4 krzesła; stół z klapami, wsparty na dwunożnych podporach w kształcie liry, zespolonych toczoną łączyną; w oskrzynieniu o frontu - szuflada z przegródkami; wsporniki klap - odkładane; blat dekorowany wzdłuż krawędzi szerokim pasem intarsji z motywem wici akantowej i palmet; kanapa na 4 nieznacznie wygiętych nogach; siedzisko, wyoblone wolutowo oparcia boczne i zaplecek - tapicerowane; ramiak zaplecka dekorowany intarsją z motywem wici akantowej, a w centrum - palmetą ujętą małżowinami; para foteli o szablastych nogach, tapicerowanych, ruchomych,
trapezowatych siedziskach; poręcze ze spływem wolutowym; oparcia ażurowe, z łukowato wygiętą, poziomą szczebliną i wpuszczanym, szerokim górnym ramiakiem, dekorowanym intarsją z motywem liry i wici roślinnej; krzesła na szablastych nogach, z trapezowatymi, wyścielanymi siedziskami i oparciami podobnymi do oparć foteli, ale bez intarsji;
konstrukcja sosnowa, jesion, drewno barwione, brzoza; tapicerka, obicia z jedwabnej tkaniny w zielone, złote i beżowe pasy; wymiary:
stół - 77,5 x 102,5 x 72,5 cm (dł. blatu z klapami 164,5 cm);
kanapa - 95,5 x 213,5 x 71,5 cm;
fotele - 88,5 x 58 x 64,5 cm;
krzesła - 88 x 47,5 x 48,5 cm.