Lot No.: 833
Tanto - sztylet japoński, w pochwie (koshirae)
stal, stop miedzi i srebra, drewno, skóra, laka;
Japonia, k. okresu Muromachi (3 ćw. XVI w.).
głownia stalowa w typie Yoroi Doshi, z pięknym, japońskim szlifem, pochodzi z końca okresu Muromachi; jest sygnowana „Bishu Osafune Yasumitsu” (ceniony miecznik z prowincji Bizen); stara oprawa; fuchi kashira kojiri i kogai wykonane przez jednego mistrza ze stopu miedzi i srebra, złocone menuki i kurikara sygnowane rodowym herbem Monem; saya fakturowana, czarno-czerwona,
bez odprysków laki;
stal, stop miedzi i srebra, drewno, skóra, laka; dł. głowni - nagasa - 16 cm,
mune 7,5 mm, dł. z rękojeścią - 26,8 cm, w pochwie - 32 cm.
Broń pochodzi z prywatnej, niemieckiej, XIX-wiecznej kolekcji. Opis wg informacji podanych przez oferenta.