Lot No.: 816
Komplet przyborów na biurko
brąz złocony i polerowany;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
w składzie: ekrytuar, suszka, pojemnik na stalówki, statyw na zapałki, nóż do papieru (dobierany); ekrytuar prostokątny, na 4 uskrzydlonych nóżkach, z korytkiem na pióra i parą wspartych na delfinach, kulistych kałamarzy, z wieczkami zwieńczonymi
karczochem; suszka z uchwytem w kształcie figurki delfina; pojemnik na stalówki w formie pucharka wspartego na delfinach; statyw na zapałki z prostokątnym pojemnikiem wspartym na delfinie; nóż z prostokątnym, gładkim uchwytem;
krawędzie przyborów zdobione pasami ornamentu palmetowego, laurowego i plecionkowego;
brąz złocony i polerowany;
wymiary ekrytuaru 19,5 x 45,3 x 28,5 cm;
suszki 8,5 x 14,7 x 7 cm; pucharku 10, 3 x 12,7 x 13,2 cm;
statywu 16,8 x 12,3 x 13,2 cm; dł. noża 18,5 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.