Lot No.: 615
Zegar neobarokowy z amorkami
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, metal, emalia;
Niemcy lub Francja?, ok. poł. XIX w. ( 1840-1860)
konsolowy, przyścienny, z kolistą częścią górną, przechodzącą przewężeniem w szeroką trójdzielną podstawę na wolutowo-rocaillowych przednich nóżkach z plastycznymi liściastymi pędami i kwiatami; wokół kolistego otworu na werk ażurowe rocaille i plastyczne gałązki kwiatowe z dwu stron oraz grzebieniaste, płomieniste zwieńczenie z motywami kwiatowymi. Szafirowy, z tylną ścinką obudowy różową, ze złoceniami od frontu, na rocaillach i na bocznych ściankach, z barwną dekoracją roślinną; pod werkiem malowana owalna rezerwa z bukietem.
Mechanizm metalowy, z tarczą emaliową, nakręcany kluczykiem.
Niewielkie ubytki dekoracji plastycznej;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, metal, emalia; wys. 35 cm; nie sygnowany.