Lot No.: 614
Dziewczyna rzucająca kulę (Kugelspielerin)
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Miśnia, model Walthera Schotta z ok. 1897 roku,
1 poł. XX w.
na okrągłej niskiej profilowanej podstawie schylona lekko dziewczyna w zielonej tunice-antycznym peplos, rzucająca przed siebie złotą kulę; odprysk przy wewnętrznej krawędzi podstawy, kilka drobnych ubytków gałązek bluszczu;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys.36 cm;
sygn. kobaltem podszkl.: skrzyżowane miecze, ryte Q 180 (numer modelu), wycisk: 125.
Miśnia, model Walthera Schotta z ok. 1897 roku, 1 poł. XX w.
Popularna miśnieńska figurka utrzymana w stylu secesyjnym , model wspołpracującego z manufakturą miśnieńską znanego berlińskiego rzeźbiarza Walthera Schotta (1861 - 1938).