Lot No.: 601
Koszyczek
szkło szafirowe, opalowe, malowane złotem;
Czechy, ok. poł. XIX w.
w formie wielościennego cebrzyka, z gwiazdą rżniętą na dnie; para uchwytów wystających ponad krawędź złoconego wylewu - zdobiona obustronnie malowanymi złotem gałązkami różanymi; korpus opasany trzema podwójnymi liniami złotymi, naśladującymi obręcze; wewnątrz naczynka zdobienie w postaci nieregularnych rzutów z motywem drobnych, złotych owadów;
wys. 9,8 cm, srednica wylewu 12,3 cm, szer. z uchami 14,5 cm.
Czechy, ok. poł. XIX w.