Lot No.: 913
Parawan
drewno złocone, tkanina, szkło;
Europa Zachodnia XIX/XX w.
złożony z trzech paneli; szkielet z drewna złoconego- listwy obwiedzione ornamentem astragalowym; prostokątne płyciny w dolnej partii wypełnione tkaniną (wtórną) w kolorze ecru, z motywem złotych lilii; górne części parawanu ażurowe, oszklone; środkowy panel zamknięty łukiem, dekorowany snycerskim motywem rogu wypełnionego różami oraz skrzyżowanych strzał związanych kokarda z udrapowanej wstęgi; zwieńczenia bocznych paneli - esowate, z festonami lauru;
wys. 165 cm; szer. skrzydeł bocznych 46,5 cm, środkowego 49,5 cm.
Europa Zachodnia XIX/XX w.