Lot No.: 906
Biurko eklektyczne
sosna, dębina, forniry mahoniowe i orzechowe
(czeczota); sukno; szyldziki mosiężne;
Europa Środkowa, pocz. XX w.
z dwiema szafkami na kulistych nóżkach od frontu i klockowych z tyłu; w jednej szafce - półka, w drugiej - 3 wysuwane szuflady dębowe; pod blatem pośrodku szeroka szuflada i dwie mniejsze po bokach; płyciny szafek i szuflad fornirowane czeczotką orzechową w profilowanych obramieniach; blat wysuwany, oklejony zielonym suknem, fornirowany mahoniem; nastawa z centralną szafką, zamykaną dwuskrzydłowymi drzwiczkami, wewnątrz półka; po bokach szafki - symetrycznie rozmieszczone dwie pary szufladek; pionowe krawędzie nastawy podkreślone kanelowanymi pilastrami;
sosna, dębina, forniry mahoniowe i orzechowe (czeczota); sukno; szyldziki mosiężne;
wys. 156 cm, szer. 125 cm, głęb. 78 cm (104 cm po wysunięciu blatu).
Europa Środkowa, pocz. XX w.