Lot No.: 834
Zegar kominkowy portykowy
biały marmur, brąz złocony, mosiądz, szkło;
Szwecja, Töreboda, Westerstrand Uhrfabrik;
ok. poł. XX w.
podstawa na 4 nóżkach, prostokątna, z zaokrąglonymi narożami frontowymi, z białego marmuru; wyżej cylindryczna, mosiężna puszka zawierająca mechanizm - wsparta na 3 parach marmurowych kolumienek, ujętych brązowymi okuciami; tarcza z cyframi arabskimi i napisem: „WESTERSTRAND TÖREBODA”, osłonięta drzwiczkami z wypukłym szkłem w ramce mosiężnej; poniżej tarczy - girlanda różana z brązu złoconego; zwieńczenie z wazonem dwuusznym, po bokach 4 sterczyny w formie gałązek różanych;
biały marmur, brąz złocony, mosiądz, szkło; wys. 42,5 cm, szer. 30 cm, głęb. 10 cm.
Szwecja, Töreboda, Westerstrand Uhrfabrik (czynna od 1906); ok. poł. XX w.