Lot No.: 823
Wazon - amfora
blacha miedziana, brąz złocony;
Europa Zachodnia, k. XIX w.
korpus owoidalny i krótka, szeroko rozchylona szyja - z blachy miedzianej, młotkowanej; oprawa z brązu złoconego: 1/ kolista, opasana laurowym wieńcem stopa na 4 kulistych nóżkach, zwieńczonych rozetą na kostce; w górnej partii stopa kanelowana, zakończona koszykiem z lancetowatych liści; 2/ w górnej partii brzuśca opaska zdobna stylizowanym motywem brzechwy pióra, z umieszczonymi centralnie po obu stronach owalnymi kartuszami pod koroną, pomiędzy skrzyżowanymi gałązkami lauru; 3/ po bokach para uchwytów zwieńczonych wolutami i oplecionych laurowymi festonami; 4/ krawędź wylewu - ujęta szerokim pierścieniem z ornamentem perełkowym;
blacha miedziana, brąz złocony; wys. 72 cm, szer. 35 cm, głęb. 28 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w.