Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)
Lot No.: 4
Teka rycin: „Kraków. Album 10 drzeworytów St. Raczyńskiego”
drzeworyt, apla jasnobrązowa; ok. 21,9 x 16,3 cm;
sygn. p. d.: St. Raczyński
Zestaw 10 drzeworytów oraz dodatkowe dwa drzeworyty (ok. 9 x 6 cm):
Exlibris z Widokiem Wawelu (tu miejsce na podpis właściciela teki drzeworytów)
oraz na stronie tytułowej Kurza Stopka;
w tece następujące prace: Kościół Mariacki - ul. Floriańska, Barbakan - Brama Floriańska, Wawel - Wieże Katedry,
Wawel - Kaplica Zygmuntowska, Wawel - Dziedziniec zamkowy, Kościół św. Idziego, Dziedziniec Collegium Maius, Ołtarz Wita Stwosza, Portal z XVIII w. - ulica św. Jana 20, Kościół św. Barbary "Ogrójec";
sygn. p. d.: St. Raczyński (ołówkiem na każdej z 10 prac).
Całość w oprawie twardej, płóciennej ze złoconym nadrukiem monogram K / Kraków [okładka nieznacznie uszkodzona, drzeworyty w stanie bardzo dobrym].
Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 464.