Lot No.: 610
Misa z dekoracją w stylu famille rose
porcelana, farby naszkliwne emaliowe, złocenia;
Chiny, okres Tongzhi (1862-1874)
półkulista, z obręczą denną, z barwną dekoracją wewnątrz oraz wokół ścianek zewnętrznych, o powtarzającym się motywie: na ściankach na przemian dwie sceny figuralne we wnętrzu z dwoma kompozycjami z kwiatami peonii i ptakiem; w dnie scena z postaciami we wnętrzu; kompozycje wydzielone ornamentem z motywem kwiatowo-liściastym; brzeg miski złocony;
porcelana, farby naszkliwne emaliowe (z rysunkiem o zaznaczonym konturze), złocenia; wys. 12 cm, średnica 25,5 cm;
sygn. czerwienią naszkl.: sześć
ideogramów oraz w dwu małych kwadracikach czerwienią naszkl. cyfry: 48 i 83.
Wyrób eksportowy, przeznaczony na rynek europejski.