Lot No.: 916
Serwantka kątowa w stylu modernistycznym
dębina, fornir - mahoń; 184 x120,5 x 82 cm.
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
o prostych bokach i zaokrąglonym froncie podzielonym pionowymi szprosami na trzy części, u góry przeszklonym u dołu pełnym, ze środkową częścią zamykaną jednoskrzydłowo. Całość zwieńczona profilowanym gzymsem, wsparta na szerokim cokole. W dolnej części cokołu prostokątne pola ujęte wstęgą, na skrzydle drzwi intarsjowane rombami, z falistą rezerwą wypełnioną wzorzystą okleiną. We wnętrzu cztery półki, trzy szklane i jedna obita aksamitem, analogicznie wykończone dno we
wnętrzu serwantki;
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
Serwantka w typie mebli francuskich nawiązujących do klasycystycznych wzorów.