Lot No.: 905
Fotel neobarokowy
orzech; 120 x 72 x 62 cm.
Europa Zachodnia, XIX w.
z prostokątnym wysokim oparciem, lekko odchylonym do tyłu, trapezoidalnym siedzeniem wyściełany tłoczoną i złoconą skórą, z esowatymi poręczami, zakończonymi lwimi maskami wspartymi na wolutach, wparty na czterech również esowatych nogach zakończonych wolutami, spiętych u dołu falistym, krzyżowym wiązaniem. Nalepka papierowa "Galerie Henschen";
orzech; 120 x 72 x 62 cm.
Europa Zachodnia, XIX w.
Fotel wykonany w XIX wieku, doskonale stylizowany na barokowy. Dekorowany snycerką ładnie zaprojektowaną, plastyczną, dobrej jakości. Skóra w formie kurdybanu dobrze zachowana.