Lot No.: 616
Cache - pot z reliefową dekoracją irysami i tulipanami
Belgia?, Niemcy?, nieokreślona manufaktura,
poł. XX w.
kolista, lekko wybrzuszona osłonka na doniczkę, z rozchyloną falbankową krawędzią i podstawą wydzieloną przewężeniem. Wokół brzuśca na granatowym szlaku z rytym motywem falistym - reliefowa dekoracja z dwoma pierzastymi kremowo-różowymi irysami i czterema pierzastymi kremowo-różowymi tulipanami; granatowy szlak z kwiatami wydzielony od wiśniowych pasów wokół podstawy i krawędzi falistą ugrową taśmą z motywem okuciowym;
na dnie powierzchniowe pęknięcie "X";
majolika, farby podszkliwne (granat, wiśniowy, ugier, róż, kremowy, zieleń), szkliwo ołowiowe; wys. 24 cm, średnica ok. 29 cm;
sygn. od spodu wyciskami: 1012, 6.
Belgia?, Niemcy?, nieokreślona manufaktura , poł. XX w.