Lot No.: 615
Koszyk ażurowy
Miśnia, 1763 - 1774 (tzw. Punktzeit)
kolisty, głęboki, z wydzieloną przewężeniem stopką z reliefową plecionką kratownicy, z ornamentem sznurowym wokół krawędzi stopy i falistego brzegu;
ażurowe ścianki wycinane w skośną kratownicę w czterech segmentach wydzielonych pionowymi sznurowymi listwami, przy brzegu cztery wolutowo zawinięte wachlarzowe palmetki; fabryczne pęknięcia ażuru oraz ubytki masy i skazy szkliwa przy górnej krawędzi;
porcelana biała; wys. 12,2 cm, średnica ok. 14,5 cm;
sygn. kobaltem na nieszkliwionym spodzie) skrzyżowane miecze z kropką pomiędzy rękojeściami.