Lot No.: 613
Taca neobarokowa z dekoracją kwiatową
Miśnia, 2 poł. XX w.
kwadratowa, o lekko uniesionym, kobaltowym kołnierzu z reliefowymi złoconymi muszlami w zaokrąglonych narożach, krawędzią modelowaną w złocone liściaste esownice; pośrodku boków na przemian dwa wycinane rocaillowe i złocone uchwyty lub dwa kartusze z kompozycją kwiatową. W lustrze barwna kompozycja kwiatowa z pełną malinową różą, żółto- ceglastym makiem, powojem i niezapominajkami;
porcelana, granatowy kobalt (bleu roi), złocenia błyszczące i matowe, farby naszkliwne; wys. 5,2 cm, 40,5 x 40 cm;
sygn. kobaltem podszkl.: skrzyżowane miecze o podwójnie przeszlifowanych ostrzach, wyciski: 297, 157 ,
naszkl. szaro-brązowe 74.
Miśnia, 2 poł. XX w.