Lot No.: 611
Para butli z panopliami muzycznymi i muzykującymi chłopcami
Niemcy, Mettlach, Villeroy und Boch, 1 ćw. XX w.(?)
butle beżowo- zielonkawe, utrzymane w stylistyce neorenesansowej, o kulistych brzuścach , szpulowych stopkach i wysokich szyjkach rozchylających się przy górnej krawędzi; z barwną dekoracją w układzie pasowym, o rytym, częściowo barwionym ciemno konturze ; na brzuścu m.in. szlak z przedstawieniem w kartuszach 4 bosych chłopców siedzących na gałęzi i muzykujących (trzej) i jednym strzelającym z łuku, szlak wyciskanych palmet z motywem kwiatowym;
na szyjkach ornament z panopliami muzycznymi na przemian z arabeską;
kamionka beżowa, z dekoracją o rytym konturze, barwne farby ceramiczne, szkliwo solne (?); wys. 32 cm;
na obu butlach sygn. wyciskana: motyw architektoniczny, niżej w listwowej ramce: METTLACH,
a poniżej w półkolu: VB, GEGEN NACHBILDUNG/ GESCHÜTZT/ 1591; 89, 33
Niemcy, Mettlach, Villeroy & Boch, 1 ćw. XX w.(?)