Lot No.: 609
Balerina wiążąca pointę
Niemcy, wytwórnia Rosenthala, Selb (Bawaria),
model Lore Friedrich-Gronau (1908- 2002) z 1947 r.,
lata 50./60. XX w.
figurka młodej tancerki, przykucającej i wysuwającej lekko prawą nogą, aby zawiązać tasiemki baletki-pointy. Ubrana w półdługą mocno marszczoną spódniczkę z kokardą zawiązaną z tyłu w pasie, trykot z opadającym prawym ramiączkiem, z półdługimi falującymi lekko włosami podwiązanymi wstążką z kokardą; wyszczerbienie przy kokardzie sukienki; porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 29 cm; sygn. zielenią chromu druk: korona/ Rosenthal/ GERMANY / - - - , odręcznie zielenią: 7012/ Handgemalt/ i inicjał, wyciski: L.F./ G., 1770, 12;
Niemcy, wytwórnia Rosenthala, Selb (Bawaria), model Lore Friedrich-Gronau (1908- 2002) z 1947 roku (numer modelu 1770: Schuhbinderin), lata 50./60. XX w.
Figurka wg projektu znanej rzeźbiarki i ilustratorki niemieckiej, współpracującej z Rosenthalem w latach 1931-1961, projektantki Kunstabteilung w Selb, wykonującej najczęściej projekty tancerek czy bajkowych księżniczek.