Lot No.: 608
Papuga na ukwieconym pniu
Niemcy, Sitzendorf, Sitzendorfer Porzellanmanufaktur
Alfred Voigt AG, 2 poł. XX w.
zielono upierzona papuga z turkusowo- pomarańczowo- żółtymi skrzydłami; siedzi na wysokim pniu o 5-dzielnej podstawie, czyszcząc dziobem pióra lekko rozłożonego prawego skrzydła; wzdłuż pnia pnąca się ulistniona gałązka z koszyczkami kwiatów przypominających bez; ubity koniec lewego skrzydła papugi,
liczne drobne ubytki plastycznej dekoracji kwiatowej;
porcelana, farby naszkliwne; wys. 26,5 cm;
sygn. kobaltem podszkl.: przekreślona poziomo w połowie litera S pod 3-dzielną zamkniętą koroną.
Niemcy, Sitzendorf, Sitzendorfer Porzellanmanufaktur Alfred Voigt AG, 2 poł. XX w.