włosy w kunsztownym upięciu, suknia z dużym dekoltem odsłaniającym nagie ramiona; rzeźba nie sygnowana; gips; wys. 57,5 cm, szer. 44 cm, głęb. 23 cm. Polska, XIX/XX w.