Lot No.: 901
Barek w stylu modernistycznym
fornir - mahoniowiec, róża, okucia - mosiądz;
Polska, ok. 1915-20
w formie szafki, o przeszklonych bokach, zamykanych uchylnymi klapami, wsparty na czterech graniastych, zbieżnych ku dołowi nogach, u dołu lekko wygiętych na zewnętrz, fornirowany, intarsjowany żyłką i dodatkowo wstęgą na obrzeżu blatu. Szyby fazowane na obrzeżu. Knopiki mosiężne, toczone;
fornir - mahoniowiec, róża, okucia - mosiądz; 76 x 61,2 x 41,4 cm.
Polska, ok. 1915-20
O formie i dekoracji nawiązującej do stylu secesji geometrycznej, która stała się podstawą wykształcenia art deco.