Lot No.: 838
Lampa stojąca, gabinetowa, zelektryfikowana
Warszawa, firma Braci Łopieńskich, klosz - Czechy?
1 ćw. XX w.
podstawa masywna, na planie kwadratu o ściętych narożach i łukowato wklęsłych bokach, z nogami w kształcie monopodiów - lwich łap zwieńczonych głowami skrzydlatych lwów; trzon kolumnowy, wsparty na rozecie z liści akantowych, z bazą w formie owoidalnego wazonu z korowodem tańczących dziewcząt w antykizowanych szatach; górny odcinek trzonu smukły, kanelowany; na podstawie ozn. w prostokącie: „BR. ŁOPIEŃSCY"; klosz (dobierany?) - kulisty, ze szkła warstwowego, opalizującego, zwieńczony ażurową, mosiężną rozetą;
brąz, ciemnozielona patyna; szkło warstwowe, iryzujące;
wys. lampy 170,4 cm;
podstawa 30,5 x 30,5 cm; wys. klosza 29 cm.
Warszawa, firma Braci Łopieńskich, klosz - Czechy? 1 ćw. XX w.