Lot No.: 834
Zegar ścienny, obrazowy
Austro-Węgry, ok. poł. XIX w.
w drewnianej, prostokątnej, szafkowej obudowie, z oszklonymi drzwiczkami od frontu i plecami w formie zasuwanego szybra; tarcza emaliowana, z cyframi rzymskimi, w kolistym, mosiężnym, moletowanym obramieniu i wypukłym, złoconym, drewnianym, rozetowym otoku, nałożonym na złocony panel; po bokach tarczy ażurowe, nakładane kornery, poniżej otwór owalny, ujawniający ruch wahadła z soczewką w formie maski solarnej; całość obramowana złoconymi profilami i pasem wolich oczek; mechanizm z gongiem sprężynowym, bije godziny i kwadranse;
drewno sosnowe, snycerka, złocenie; mosiądz, szkło; wys. 45,5 cm, szer. 38 cm, głęb. 13,5 cm.
Austro-Węgry, ok. poł. XIX w.