Lot No.: 821
Misa chrzcielna
mosiądz;
Niemcy, Norymberga?, XV/XVI w.
kolista, głęboka, ze sceną Zwiastowania repusowaną pośrodku lustra; wokoło dwa pasy gotyckiej, ornamentalnej inskrypcji i pas bitych puncyną krzyżyków;
kołnierz misy szeroki, płaski, zdobiony dwoma rzędami ornamentu bitego puncynami, z motywem korony i lilii;
mosiądz; wys. ca 7,5 cm, średnica 48,4 cm.