Lot No.: 817
Ikona - „Prazdniki", w kiocie
tempera na desce z kowczegiem; drewno,
snycerka, złocenie, szkło;
Rosja, XIX w.
pośrodku scena Zmartwychwstania, wokoło 12 kwater ze scenami z życia Jezusa i Marii; przy każdej scenie napis objaśniający, umieszczony w ośmioramiennej gwiazdce na złoconej, ornamentowanej bordiurze; ikona w profilowanej, złoconej ramce, otoczona zewnętrzną, okazałą, ażurową, snycerską, złoconą ramą z motywem winnej łozy oraz listwą z kimationem; całość w
kiocie - gablotce drewnianej, z oszklonymi drzwiczkami od frontu; w zwieńczeniu prostokątny szczycik;
tempera na desce z kowczegiem; drewno, snycerka, złocenie, szkło;
ikona 25,5 x 21 cm;
kiot 70 x 52 x 15,5 cm.
Rosja, XIX w.