Lot No.: 805
Stolik neostylowy
Europa Środkowa, Polska (?), pocz. XX w.
o kwadratowym blacie, wspartym na czterech toczonych i czernionych tralkach, opartych u dołu na kwadratowej platformie. Blat i platforma fornirowane.
Materiał: konstrukcja - sosna; fornir - orzech; wymiary: 53,5 x ok. 69 x 69 cm
Mebel pomocniczy o formie zaczerpniętej z mebli barokowych. Być może pierwotnie występował w zestawieniu z nastawianą nań szafką lub został przygotowany jako
podstawa do cennego zabytkowego kabinetu.