Lot No.: 740
Żyrandol 8-ramienny, elektryczny,
w manierze 2 Cesarstwa;
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
w manierze 2 Cesarstwa;
korpus półkulisty zakończony u dołu rozetą akantową z szyszką; ramiona esowate, zdobne akantem, u nasady dekorowane przemiennie głowami kobiecymi i liśćmi akantu; tuleje akantowe, na miseczkowatych, puklowanych talerzykach; wyżej trzon w formie wazonu z czterema uchami zwieńczonymi chłopięcymi główkami; baldaszek uformowany z liści akantu; brąz złocony; wys. 96 cm, rozpiętość ramion ca 66 cm;
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.