Lot No.: 727
Para świeczników 4 świecowych
- w stylu Księstwa Warszawskiego;
Warszawa, firma Bracia Łopieńscy; pocz. XX w.
na szerokich, kolistych, profilowanych podstawach; trzony tralkowe, zwieńczone ażurową wicią tworzącą jedną płaszczyznę; u góry pośrodku figurka orła w
koronie, po bokach wazonowe tulejki na płaskich talerzykach; na podstawach sygnatury: „BCIA ŁOPIEŃSCY / WARSZAWA”; obok znak firmowy - lira oraz
data (?) - na jednym egzemplarzu „1901”, na drugim „1902”;
brąz, wys. 50 cm, szer. ramion 34,5 cm.