Lot No.: 721
Lampa naftowa
Niemcy, Erfurt, firma Stübgen Fr. und Co;
k. XIX w.
na kwadratowej podstawie i kanelowanym cokole
z czarnego marblitu, z gzymsem z brązu złoconego
z motywem lauru; trzon w formie postaci kobiecej
w antykizowanej szacie, z dzbanem na ramieniu;
zbiornik na naftę szklany, półkulisty, szlifowany;
klosz owoidalny, z matowego, mlecznego szkła,
trawionego w motywy antyczne (dobierany);
kominek szklany; na pokrętle knota - znak firmowy
- wyobrażenie nietoperza;
marblit, brąz patynowany, mosiądz, szkło;
wys. 93; podstawa 17 x 17 cm;
Niemcy, Erfurt, firma Stübgen Fr. & Co; k. XIX w.