Lot No.: 714
Zegarek kieszonkowy z kluczykiem,
w etui;
Szwajcaria, po poł. XIX w.
w etui;
w podwójnej odkrytej, złotej kopercie, zdobionej delikatnym, giloszowanym wzorem, z gałązką kwiatową w
centrum; na spodzie obu kopert wybity numer fabryczny „2542”; ponadto cechy probiercze, nr „9847” i litery
„LG”; napis „Cylindre” na kopercie wewnętrznej; naciąg sprężynowy, nakręcany kluczykiem, wychwyt
cylindrowy, regulator balansowy; tarcza oszklona, emaliowana, z rzymskim podziałem godzinowym; etui
oryginalne, drewniane, inkrustowane mosiężnymi żyłkami; na wieczku czterolistny, gładki kartusz; wnętrze
wyścielone fioletowym pluszem i atłasem; złoto 18. karatowe, szkło; drewno, mosiądz, plusz, atłas; średnica
zegarka 3,8 cm; wymiary etui 2,5 x 10 x 8 cm; Szwajcaria, po poł. XIX w.