w formie kartusza na krótkim łańcuszku; wizerunek Matki Boskiej z
Dzieciątkiem na tle Orła w koronie i skrzyżowanych sztandarów; na
wstędze poniżej napis: „POD TWOJĄ OBRONĘ”; u dołu sygnatura: „WG”;
brąz, wys. 5,5 cm, szer. 4,7 cm.
Polska, Warszawa, Wiktor Gontarczyk, lata 30. XX w.