Lot No.: 706
Waza dekoracyjna
Francja, 3 tercja XIX w.
neomanierystyczna, na wypukłej, kolistej stopie dekorowanej plastycznymi winogronami;
brzusiec owoidalny, zdobiony kiściami winogron, gruszek i jabłek; po bokach plastyczne
maszkarony z antabami w paszczach; szyja wysmukła, z rozchylonym wylewem; powierzchnia
naczynia zdobiona dodatkowo lekko wypukłą dekoracją floralno-geometryczną, podkreśloną
grawerunkiem; na stopie słabo czytelna sygnatura: „I. X. Brien”(?); na spodzie wazy - znaki
gwarancyjne konwisarskie, z napisem: „ETAIN FRANCAIS / PARIS”;
cyna, wys. 60 cm, szer. brzuśca ca 25 cm;
Francja, 3 tercja XIX w.