Lot No.: 616
Zestaw sztućców obiadowych na 12 osób
w oryginalnej kantynie;
Warszawa, firma Werner i Ska,
k. XIX- pocz. XX w. (przed 1915)
w oryginalnej kantynie;
składający się z łyżek stołowych (dł.21,5 cm), widelców i noży do drugiego dania (dł.21 cm i 26 cm), łyżeczek do herbaty (dł. 15,5 cm) i łyżki wazowej
(dł.34 cm), gładkich z łopatkowatymi trzonkami, z grawerowanym na końcach monogramem wiązanym NZ; noże z łopatkowymi ostrzami stalowymi
sygnowanymi Gerlach w Warszawie; wnętrze czerpaka łyżki wazowej złocone; komplet w kantynie walizkowej oklejonej płótnem introligatorskim w kolorze
bordo z okuciami stalowymi, wewnątrz wyłożonej materiałem imitującym irchę z nazwą firmy na wewnętrznej stronie wieczka (Tow.Akc.Norblin -Bcia Buch
T: Werner z orłem cesarskim);
srebro próby 84; waga 2660 g (bez noży).
Warszawa, firma Werner i Ska, k. XIX- pocz. XX w. (przed 1915)